Jeden pijany uderzył w barierki, drugi miał zakaz prowadzenia pojazdów

W sobotnią noc na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w ogóle nie powinni wsiadać za kierownicę. Podczas kontroli okazało się, że 66-latek doprowadził do zdarzenia drogowego mając w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu, a 42-latek kierował na zakazie. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą teraz przed sądem.

W sobotę po godz. 20:00 funkcjonariusze nowodworskiej prewencji na ul. Kościuszki podjęli interwencję wobec kierowcy volkswagena. Mężczyzna ewidentnie próbował uniknąć spotkania z policjantami. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 42-latek ma zatrzymane prawo jazdy, a mimo to kierował autem. Posiadał aktualnie obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim.

Zgodnie z art 244 k.k. kierowca popełnia przestępstwo niezastosowania się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów, wówczas, gdy zakaz prowadzenia pojazdów jest prawomocny, a kierowca pomimo tego nadal kieruje samochodem. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tej samej nocy, około godz. 00:30 policjanci z nowodworskiej patrolówki na ul. Warszawskiej zatrzymali kierującego fordem 66-latka. Mężczyzna wykonując manewr skrętu w lewo, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w barierę energochłonną. Wkrótce wyszło na jaw, że jest kompletnie pijany. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 66-latka 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd, którym kierował został odholowany.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 3 lat więzienia.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.