Jesionka: Areszt za potrącenie i inne przestępstwa

Policjanci z Czosnowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o cztery przestępstwa. 42-latek kierujący Kią miał w wydychanym powietrzu ponad 4 promile alkoholu i potrącił rowerzystę, po czym oddalił się nie udzielając chłopcu pomocy. Podczas zatrzymania próbował wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, a następnie groził im zwolnieniem ze służby. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Do tego zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie gminy Czosnów. Kierowca kia, potrącił jadącego prawidłowo ścieżką rowerową 15-letniego chłopca. Następnie, nie udzielając pomocy poszkodowanemu rowerzyście odjechał autem z miejsca zdarzenia, pozostawiając urwane lusterko od swojego pojazdu. Nastolatek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do miejscowości Jesionka natychmiast udali się funkcjonariusze z czosnowskiego komisariatu oraz policjanci wydziału ruchu drogowego. Mundurowi bardzo szybko ustalili kto może być sprawcą tego zdarzenia. Następnie udali się na jedną z posesji w gminie Czosnów, gdzie ujawnili zaparkowany na podwórku pojazd kia z urwanym lusterkiem, a w pomieszczeniach gospodarczych kompletnie pijanego 42-latka. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w wydychanym powietrzu miał ponad 4 promile alkoholu.

Mężczyzna podczas zatrzymania w zamian za odstąpienie od czynności służbowych próbował wręczyc policjantom korzyść majatkową. Żeby tego było mało, groził im też zwolnieniem z pracy, jeśli go zatrzymają.

42-latek z gminy Czosnów noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu został doprowadzony do nowodworskiej prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty.

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Teraz 42-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.