Jubileusze wspólnego pożycia małżeńskiego

17 kwietnia odbyły się dwie doniosłe uroczystości. Jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego świętowały cztery pary. Burmistrz Jacek Kowalski uhonorował je z tej okazji medalami nadanymi przez Prezydenta RP.

Pierwsza uroczystość miała miejsce w nowodworskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Trzy pary, w gronie rodziny i przyjaciół świętowały Złote Gody tj. 50. lecie wspólnego pożycia. Byli to państwo Mirosława i Jan Sadowscy, Mirosława i Stanisław Kwiatkowscy oraz Wanda i Bogdan Kruszewscy.

Uroczystość nadania odznaczeń państwowych oraz pamiątkowych dyplomów poprowadził burmistrz Jacek Kowalski.
„Minęło już pół wieku od dnia, kiedy rozpoczęliście Państwo nowy okres w waszym życiu, przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wierność, szacunek i przyjaźń. Przyrzeczenie to składaliście sobie z ufnością, że nie zawiedziecie się na sobie, że będziecie wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się momentami dobrymi” – zwrócił się do Jubilatów.
W dalszej części, burmistrz podkreślił, że te wspólnie przeżyte lata są przykładem dla młodych pokoleń. Podziękował też za miłość, ofiarność, wyrozumiałość, poświęcenie, dobre wychowanie dzieci trud pracy i wyrzeczeń dla dobra rodzin.
Następnie odbył się akt dekoracji medalami nadanymi przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz wręczenia pamiątkowych dyplomów.

Po części oficjalnej przyszedł czas na życzenia, kwiaty, gratulacje, uściski, pamiątkowe zdjęcia oraz tradycyjną lampkę szampana.

Z kolei 68 lat spędzili razem państwo Anna i Edward Mariańscy. Burmistrz udał się do domu Jubilatów by osobiście wręczyć im odznaczenia oraz pogratulować tak wspaniałej rocznicy.

Małżonkowie nie kryli wzruszenia. W krótkiej rozmowie, przy kawałku tortu i pysznym kompocie, podkreślali troskę jaką otacza ich cała rodzina. Mówili jak bardzo są wdzięczni za okazywane im na co dzień ciepło i otaczanie opieką. Burmistrz podkreślał z kolei jak ważna i godna naśladowania jest taka postawa w dzisiejszych czasach. Na koniec wizyty złożył życzenia dalszych wspólnych lat w zdrowiu i miłości, w otoczeniu kochających dzieci, wnuków i dalszej rodziny.

autor: Aneta Pielach – Pierścieniak

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.