Kazuń Nowy: Starszy mężczyzna jechał pod prąd

W czwartek (25.02) chwilę przed godziną 6 rano, starszy mężczyzna kierujący skodą felicią, wjechał na krajową siódemkę, jadąc pod prąd. Na wysokości Kazunia Nowego gm. Czosnów, doszło do kolizji z innym pojazdem. 

78-letni kierujący skodą Felicją jadąc DW579 od strony Leszna, zjechał na krajową siódemkę, na pas w kierunku Warszawy. Mężczyzna pomylił się jednak i zaczął jechać pod prąd w kierunku Gdańska. W wyniku takiego manewru i jazdy w niedozwolonym kierunku, doszło do czołowego zderzenia z jadącą prawidłowo skodą octavią. Na poszkodowany pojazd najechał jeszcze volkswagen passat.

Na miejsce przyjechały zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie ratunkowe.

78-letniemu kierującemu, policjanci odebrali uprawnienia do kierowania pojazdami. Zastosowano przepis w którym funkcjonariusz może odebrać uprawnienia za rażące wykroczenie w ruchu drogowym.

Sprawa trafi do sądu, który podejmie decyzję o karze dla sprawcy wykroczenia – mówi asp. Szymon Koźniewski z KPP Nowy Dwór Mazowiecki. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi i pochodzili z powiatów mławskiego i płońskiego oraz miasta Wrocławia. 

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.