Kazuń: Pożar domu jednorodzinnego

W poniedziałek (25.12) kilka minut przed godziną 20 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Kazuń Nowy przy ulicy Grunwaldzkiej. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki oraz okoliczne jednostki OSP.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów, zastano rozwinięty pożar drewnianego domu jednorodzinnego. Ogień zajęty był cały budynek. Natychmiast zbudowano linie gaśnicze oraz podano prądy wody w natarciu na płony budynek. Ponieważ nie było informacji o mieszkańcach, do środka wprowadzono rotę ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych z linią gaśniczą. Na szczęście w środku nie było żadnych osób.

Po przybyciu kolejnych zastępów z jednostek OSP, przygotowano punkt czerpania wody z pobliskiego jeziora. Strażacy z dwóch stron budynku prowadzili działania gaśnicze. Ponieważ duża część konstrukcji drewnianej uległa licznemu spaleniu, po ugaszeniu ognia przystąpiono do rozbiórki konstrukcji. Z części murowanej, która nie była zajęta przez ogień, ewakuowano mienie właścicieli budynku.

Na miejscu akcję zabezpieczał patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

Udział w akcji:
531M11 – Dowódca JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M25 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M53 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
537M30 – OSP Ratownictwo Wodne Modlin Twierdza
539M30 – OSP Nowy Dwór Mazowiecki
537M35 – OSP Ratownictwo Wodne Modlin Twierdza
539M50 – OSP Zakroczym
539M74 – OSP Łomna
W02-82 – ZRM Kazuń Polski
ZZ611 – KP Czosnów

Marek Karpowicz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.