Wszędzie można a u nas?

Ze względu na swoje walory turystyczne Twierdza Modlin jest wizytówką miasta Nowy Dwór Mazowiecki. Lotnisko Modlin, liczne zabytki fortyfikacyjne przyciągają z roku na rok coraz większą ilość odwiedzających zarówno z kraju jak i z zagranicy.

Władze miasta dobrze wiedzą, że w obecnej chwili ze względu na brak dużego przemysłu, nie istniejącego rolnictwa jedyną nadzieją na egzystencję jest sfera turystyki. Tak też jest w planach rozwoju miasta. A jak jest w rzeczywistości, wystarczy przyjechać do Modlina Twierdzy i zobaczyć na własne oczy. Jest po prostu źle. Na początek zajmę się stanem bezpieczeństwa na drogach. Od wjazdu ul. Chłodnia widać jaki jest stan dróg i ich oznakowania. Stare niewidoczne pasy drogowe, źle utrzymane chodniki, zarośnięte pobocza, nie przynoszą chluby miastu. Gospodarzem jest burmistrz i do niego należy dbanie o swoje miasto. Ale sam tez nic nie zrobi, do tego ma odpowiednie organa samorządowe takie jak Rada Miejska w skład której wchodzi 21 radnych w tym czterech z osiedla Modlin Twierdza wybranych przez suwerena jakim jest społeczeństwo miasta Nowy Dwór Mazowiecki. Obowiązkiem radnych jest dbanie o rozwój miasta, zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa itd.

Na przykładzie Modlina Twierdzy można stwierdzić, że radych nie ma.

Jako przykład indolencji z ich strony odnośnie bezpieczeństwa podam oznakowanie przejść dla pieszych. Nic w tym temacie nie zrobili przez ostatnie trzy lata, dopiero interwencja mieszkańców w miesiącu czerwcu br. wymogła na władzach miasta pomalowanie pasów na przejściach dla pieszych co wydatnie przynajmniej na krótki okres czasu wpłynęło na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców osiedla. Na krótki okres ponieważ po pięciu miesiącach stan wyrazistości znaków jest opłakany. Są po prostu mało widoczne. I co tu mówić o dbałości radnych z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach, szczególnie na głównych ulicach. Chciałbym zaznaczyć, że w obecnej Radzie, przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa jest radny wybrany w Modlinie Twierdzy. Pozostawiam to bez komentarza.

Jednym słowem można obecną sytuację w mieście określić w następujący sposób; jacy radni taka rada, jaka rada takie miasto. Można zadać sobie pytanie – czy to miasto czy to wieś?

Ps Jak wyglądają pasy na przejściach dla pieszych po 5 miesiącach użytkowania przedstawia załączone zdjęcie. Kolejna chałtura w wykonaniu władz miasta.

Natomiast tak wyglądają pasy drogowe malowane w tym samym okresie czasu w Legionowie

Oleksiak Włodzimierz – mieszkaniec Modlina Twierdzy

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.