W piątek (10.04) chwilę po godzinie 13 na wysokości Kazunia na rzece Wiśle, ujawniono zwłoki mężczyzny. Na miejsce udała się Policja oraz Straż Pożarna.

– Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki oraz OSP Ratownictwo Wodne. Strażacy popłynęli na miejsce łodziami. Naszym zadaniem było wydostanie zwłok na brzeg. Ciało w rzece przebywało już jakiś czas więc nie były to działania czysto ratownicze – mówi naszej redakcji mł. bryg. Tomasz Wołoszyn z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Z rzeki Wisły przetransportowano na brzeg zwłoki mężczyzny w stanie daleko posuniętego rozkładu. O ujawnionych zwłokach powiadomiony został prokurator oraz grupa dochodzeniowa. Na miejsce przybyli również funkcjonariusze z Komisariatu Rzecznego Policji.

O godzinie 13:26 dyżurny nowodworskiej komendy otrzymał informację o ujawnionych w rzece Wiśle zwłokach. Na miejsce udali się policjanci, którym strażacy przekazali zwłoki mężczyzny. Na miejsce udał się technik kryminalistyki oraz grupa dochodzeniowo – śledcza wraz z prokuratorem. Na chwilę obecną nie mamy danych denata – mówi st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.


Foto: B.B.