Kierował Hondą mając 2 promile

W piątek nowodworscy policjanci zatrzymali kierującego hondą 22- latka, który w wydychanym powietrzu miał aż 2 promile alkoholu. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątkowe popołudnie, około godz. 16:10 na ul. Szkolnej w Nasielsku, policjanci z tamtejszego komisariatu zauważyli hondę. Pojazd nie trzymał prostego toru jazdy. Funkcjonariusze podejrzewali, że siedzący za kierownicą mężczyzna może być pijany. Podjęli kontrolę drogową pojazdu. Od razu wyczuli od 22- latka silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec Nasielska w wydychanym powietrzu ma aż 2 promile alkoholu.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Wkrótce 22- latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.

Wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest jedną z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu. Bądźmy odpowiedzialni i nigdy nie wsiadajmy za kierownicę, będąc pod działaniem alkoholu – mówi podkom. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.