Wsiedli za kierownicę wbrew sądowym zakazom

W miniony weekend policjanci z nowodworskiej komendy zatrzymali dwóch kierujących, którzy zlekceważyli sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Za to przestępstwo, zgodnie z kodeksem karnym, każdemu z nich grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

3 marca 2023 roku o godz. 21:00, policjanci nowodworskiego Wydziału Prewencji na ul. Wojska Polskiego zatrzymali do kontroli drogowej osobową mazdę. Za kierownicą auta siedział 37- latek z Sochaczewa. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało sie, że mężczyzna posiada aktualnie obowiązujący, wydany przez Sąd Rejonowy w Sochaczewie, zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze zakazali mu dalszej jazdy. Zgodnie kodeksem karnym grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

W sobotę rano, mundurowi z Komisariatu Policji w Pomiechówku patrolowali rejon Stanisławowa. Funkcjonariusze o godz. 8:00 na drodze nr 62 podjęli interwencję wobec kierowcy dostawczego volkswagena. Za chwilę wyszło na jaw, że 24- latek z gminy Pułtusk w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Zgodnie z orzeczeniem Sądu Rejonowego w Pułtusku, mężczyzna posiadał aktualnie obowiązujący zakaz kierowania pojazdami. Za zlekceważenie sądowego zakazu, grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowania w tych sprawach prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.