Kierowała pijana a policjantom proponowała łapówkę

Niestety pomimo licznych policyjnych apeli o trzeźwość za kierownicą nie brakuje nieodpowiedzialnych osób, które decydują się na jazdę na tzw. „podwójnym gazie”. Jedną z nich okazała się 31-latka z Nowego Dworu Mazowieckiego, która kierowała renault, mając w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Zaproponowała też mundurowym korzyść majątkową, aby uniknąć odpowiedzialności karnej. Została zatrzymana. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielną noc po godz. 23:00, policjanci prewencji z nowodworskiej komendy wyeliminowali z ruchu kolejnego pijanego kierowcę. Poruszające się całą szerokością jezdni osobowe renault funkcjonariusze zauważyli na ul. Bohaterów Modlina w Nowym Dworze Mazowieckim. Wcześniej otrzymali informację o awanturującej się w sklepie pijanej kobiecie, która może poruszać się białym autem.

Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 31-letnia mieszkanka powiatu nowodworskiego. Od kobiety czuć było alkohol. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierująca w wydychanym powietrzu ma aż 2,3 promila alkoholu.

Kobieta za wszelką cenę próbowała uniknąć odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo. Zaproponowała więc funkcjonariuszom łapówkę, w zamian za odstąpienie przez nich od wykonywania czynności służbowych. Policjanci poinformowali kobietę, że właśnie popełniła kolejne przestępstwo. Mundurowi zatrzymali 31-latce elektronicznie prawo jazdy, a ona sama noc spędziła w policyjnym areszcie.

W tym czasie nowodworscy śledczy zgromadzili materiał dowodowy. Po wytrzeźwieniu kobieta została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie usłyszała zarzuty.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, zagrożone karą nawet 3 lat więzienia. Natomiast za udzielenie lub obietnicę udzielenia korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną, w celu skłonienia jej do naruszenia przepisów prawa, grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.