Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Kłusownik nad Wisłą w Łomiankach. Wilk padł uduszony metalową pętlą

W poniedziałek (26.02) nad Wisłą za wałem przeciwpowodziowym na wysokości ulicy Wyjątkowej w Łomiankach Dolnych ujawnione zostały bestialskie działania kłusownicze.

W jednej z siedmiu ujawnionych przez strażników miejskich pułapek znajdowały się zwłoki dorosłego wilka, który padł prawdopodobnie wskutek uduszenia metalową pętlą. Sposób mocowania oraz miejsce zastawienia wnyk uniemożliwiały wydostanie się każdemu, kto w nie wpadł. Tym samym stwarzały ogromne zagrożenie dla życia wszystkich poruszających się tam zwierząt, które mogły znaleźć się w tym miejscu. Znalezione pułapki zostały zdemontowane i zabezpieczone przez strażników. Na miejsce wezwano technika policyjnego, który przejął dalsze czynności.

Apelujemy do osób spacerujących nad Wisłą, aby w sytuacjach ujawnienia pozostawionych konstrukcji kłusowniczych bezzwłocznie skontaktowały się ze Strażą Miejską lub Policją.

ks

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.