Kolejni zatrzymani z narkotykami

W ostatnią sobotę na terenie powiatu nowodworskiego, policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Zgodnie z art. 62 ust. 1 Ustawy u przeciwdziałaniu narkomanii, każdemu z nich grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

4 marca 2023 r. w nocy, policjanci Wydziału Kryminalnego na ul. Mazowieckiej w Nowym Dworze Mazowieckim, zauważyli młodego mężczyznę. 27- latek na widok policjantów zaczął nerwowo się zachowywać. Podczas czynności okazało się, że nowodworzanin ukrył w kurtce zawiniątko z folii aluminiowej, w którym znajdowały się białe kryształki. Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany, a substancja zabezpieczona. Użyty tester narkotykowy wskazał na mefedron. 27- latek noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, w nowodworskiej komendzie.

Tego samego dnia w ręce nowodworskich kryminalnych wpadł na ul. Zakroczymskiej, 29- latek z Płońska. Podczas kontroli policjanci ujawnili przy nim amfetaminę. Dodatkowo okazało się, że jest poszukiwany, a do odbycia ma karę 271 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do jednostki penitencjarnej.

Również w sobotę interweniowali policjanci z czosnowskiego komisariatu. Przed godz. 23:00 w miejscowości Łosia Wólka zatrzymali do kontroli drogowej skodę, którą jechało dwóch mężczyzn. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że pasażer auta nie dość, że posiada przy sobie marihuanę to jest też poszukiwany, w celu ustalenia miejsca pobytu. 31- latek został zatrzymany, noc spędził w policyjnym areszcie.

Zgodnie z art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, kto wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Postępowania w tych sprawach prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.