Kolejni zatrzymani z narkotykami

W ostatni weekend nowodworscy policjanci zatrzymali kolejne osoby, które posiadały przy sobie mefedron, marihuanę i amfetaminę. Zgodnie z art 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

29 kwietnia 2023 r. o godz. 22:30, policjanci z Nasielska zatrzymali rowerzystę z narkotykami. Uwagę mundurowych wzbudził styl jazdy 22- latka. Mężczyzna poruszał się przysłowiowym „wężykiem”, nie trzymając prostego toru jazdy. Policjanci natychmiast interweniowali. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, że cyklista w wydychanym powietrzu ma blisko 2,5 promila alkoholu. Jednak nie był to koniec jego kłopotów. Mieszkaniec Nasielska w kieszeni spodni próbował ukryć torebkę foliową z zawartością białego proszku. Tester narkotykowy wskazał, że to amfetamina. Mężczyzna trafił na noc do policyjnego aresztu.

Również w sobotę o godz. 1:00 w nocy, zakroczymscy stróże prawa ujawnili 27- latka z narkotykami. Patrolując teren miasta, na ul. Warszawskiej zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Wzbudziło to podejrzenia mundurowych, którzy postanowili podjąć wobec niego interwencję. Za chwilę okazało się, że w saszetce posiada on mefedron. Został zatrzymany, a noc spędził w policyjnej celi.

28 kwietnia br. wieczorem, funkcjonariusze nowodworskiego Wydziału Prewencji patrolowali rejon Osiedla Młodych. Po godz. 21:00 na ul. Jasnej zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy ewidentnie próbowali uniknąć spotkania z mundurowymi. Kiedy policjanci rozpoczęli legitymowanie, jeden z nich odrzucił trzymaną w dłoni torebkę foliową, z zawartością suszu roślinnego. Nie uszło to oczywiście uwadze mundurowych. Przeprowadzone testerem narkotykowym badanie wykazało, że była to marihuana. Nowodworzanin trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a ujawnioną substancję zabezpieczono.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.