Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Kontrola zakończona zarzutami

Dzielnicowy z nasielskiego komisariatu zatrzymał 66- latka, który wsiadł za kierownicę po alkoholu. Miał też cofnięte uprawnienia do kierowania, a pojazd nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia. Mężczyźnie grożą teraz surowe konsekwencje karne i finansowe.

Kilka dni temu funkcjonariusze pewencji z Komisariatu Policji w Nasielsku patrolowali teren gminy. W Chlebiotkach zauważyli mercedesa, który nie trzymał prostego toru jazdy. Policjanci podejrzewali, że kierowca może być pijany. Dzielnicowy natychmiast zatrzymał pojazd do kontroli drogowej i sprawdził stan trzeźwości siedzącego za kierownicą mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że 66- latek w wydychanym powietrzu ma 1 promil alkoholu.

Za chwilę mundurowi ustalili, że mieszkaniec nasielskiej gminy ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Natomiast po sprawdzeniu dokumentów od mercedesa okazało się, że pojazd nie ma obowiązkowego ubezpieczenia.

Teraz nieodpowiedzialnemu kierującemu grożą surowe konsekwencje. Prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat więzienia, a za kierowanie pomimo cofniętych uprawnień grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna poniesie również dotkliwe konsekwencje finansowe za brak ważnego ubezpieczenia na pojazd, którym kierował.

podkom.Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.