Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Nietrzeźwi cykliści na drogach powiatu z wysokimi mandatami

Policjanci z nowodworskiej komendy codziennie przeprowadzają interwencje i mają na swoim koncie wiele kontroli osób, w tym nietrzeźwych kierujących rowerami. Funkcjonariusze patrolując drogi powiatu w ostatnich dniach ujawnili dwóch rowerzystów, którzy swoimi jednośladami podróżowali w stanie nietrzeźwości. „Rekordzista” miał w organizmie 2,6 promila alkoholu.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim w ostatnich dniach podczas patrolu dróg powiatu ujawnili dwóch rowerzystów, których stan trzeźwości jak się okazało pozostawiał wiele do życzenia.

Zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego 30- letni mieszkaniec Zakroczymia za nic miał obowiązujące przepisy i bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu. Wsiadł na rower mając w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Rekordzistą okazał sie jednak 22- letni mieszkaniec nasielskiej gminy, który na rower wsiadł mając aż 2,6 promila alkoholu w organizmie. Jego wycieczkę rowerową przerwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nowodworskiej komendy.

Zgodnie z obowiązującymi od 1 stycznia 2023 r. stawkami mandatów karnych każdy z cyklistów został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Tym razem nietrzeźwi kierujący jednośladami zostali ukarani mandatami. Musimy pamiętać, że na sposób zakończenia interwencji w takich sytuacjach każdorazowo mają wpływ różne czynniki, takie jak choćby ocena, czy dana osoba spowodowała dodatkowo zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wówczas w związku z popełnionym czynem może ona stanąć przed sądem musząc liczyć się ze znacznie większą dolegliwością finansową. Sąd w takim przypadku może też orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.