Kronika Kryminalna 15-28 kwietnia

Przedstawiamy najnowsze wydanie Kroniki Kryminalnej za okres dwóch tygodni od 15 do 28 kwietnia. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Malinowa– kradzież z włamaniem do domu

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w godzinach popołudniowych 16 kwietnia br., dokonał/li kradzieży z włamaniem do budynku jednorodzinnego, skąd zabrał/li gotówkę oraz wyroby ze srebra. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 57 000 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ul. Okulickiego– kradzież z włamaniem do mieszkania
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w godzinach poranno-popołudniowych 17 kwietnia br., dokonał/li kradzieży z włamaniem do budynku mieszkania, skąd zabrał/li gotówkę oraz sprzęt RTV. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 1800 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ul. Kołłątaja– kradzież z włamaniem do domu
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w godzinach przedpołudniowych 19 kwietnia br., dokonał/li kradzieży z włamaniem do budynku jednorodzinnego, skąd zabrał/li gotówkę oraz sprzęt RTV. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 13 000 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ul. Partyzantów– nietrzeźwy kierujący
16 kwietnia przed 12.00, policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 52-letniego kierującego Ford Transit. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. Bema– nietrzeźwy kierujący
23 kwietnia przed 14.00, policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 58-letniego kierującego osobowym Fiatem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POMIECHÓWEK
Nowy Modlin– nietrzeźwy kierujący

28 kwietnia przed 20.00, policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli 63-letniego kierującego osobowym Mercedesem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i niestosowanie się do wyroków sądu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ZAKROCZYM
ul. Doranta – nietrzeźwy kierujący

15 kwietnia przed 11.00, policjanci z WRD zatrzymali do kontroli 40-letniego kierującego osobowym Oplem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2, 5 promila alkoholu w organizmie.. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. Płońska – nietrzeźwy kierujący
20 kwietnia przed 1.00, policjanci z Zakroczymia zatrzymali do kontroli 24-letnią kierującą osobową Hondą. Kobieta po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności

MOTOCYKLIŚCI ROZPOCZĘLI SEZON- APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ
Obserwując polskie drogi można zauważyć, że pojawili się już na nich fani jednośladów. Niestety, jak pokazują coroczne wydarzenia, niektórych z nich czasem za bardzo ponosi wyobraźnia. Nowodworscy policjanci apelują do motocyklistów, a także innych użytkowników dróg, o zachowanie rozwagi i ostrożności.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/86400,Motocyklisci-rozpoczeli-sezon-apelujemy-o-ostroznosc.html

„NIE DAJ SZANSY ZŁODZIEJOWI – OZNAKUJ SWÓJ ROWER”
Policjanci nowodworskiej komendy od 1 kwietnia tego roku, rozpoczną znakowanie rowerów. Akcja została wsparta przez Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego i Radę Miejską, którzy sfinansowali zakup sprzętu i naklejek. Możliwość naniesienia dodatkowego numeru na jednoślad, będzie możliwa po wcześniejszym umówieniu się, w budynku komendy przy ul. Paderewskiego 3. Szczegóły podajemy poniżej. „Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower”. Zapraszamy!
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/85765,Nie-daj-szansy-zlodziejowi-oznakuj-swoj-rower.html

W „MAJÓWKĘ” BEZPIECZNIE NA ROWERZE
Na drogach powiatu nowodworskiego daje się zauważyć, że rozpoczął się kolejny sezon rowerowy. Dlatego też przypominamy, że rowerzyści jako uczestnicy ruchu drogowego oprócz praw mają również obowiązki, do których muszą się stosować. Dlatego warto zadbać o swoje i innych bezpieczeństwo i przypomnieć sobie podstawowe przepisy ruchu drogowego dotyczące rowerzystów.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/86495,W-quotmajowkequot-bezpiecznie-na-rowerze.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.