Kronika Kryminalna 20-26 Listopada

Publikujemy najnowszą kronikę kryminalną za okres od 20 do 26 listopada. Materiał przygotowany przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Chemików- oszustwo

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y 24 listopada dokonał/li oszustwa na tzw. „policjanta”. 71-letnia pokrzywdzona po godz. 14.00 odebrała połączenie telefoniczne, w którym kobieta podająca się za policjantkę namawiała rozmówczynię do przekazania pieniędzy oraz kosztowności celem pomocy w ujęciu sprawcy. 71-latka z uwagi, że nie posiadała tak znacznej ilości gotówki w domu, jeszcze tego samego dnia zaciągnęła kredyt w banku. Następnie na polecenie „fałszywej policjantki” spakowała wszystko do torby i wyrzuciła przez okno. Kiedy się zorientowała, że padła ofiarą oszustwa, dopiero poinformowała rodzinę oraz policję. Pokrzywdzona oszacował straty na ponad 28 000 zł. Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

NASIELSK
Stare Pieścirogi– kradzież żeliwnych wpustów
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y w w nocy z 20/21 listopada dokonał/li kradzieży 4 żeliwnych wpustów ulicznych. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 1500 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z KP w Nasielsku.

Pniewo– wypadek drogowy
26 listopada po 17.00 na drodze 571 w miejscowości Pniewo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Według wstępnych ustaleń policjantów 41-letni kierujący Oplem Meriva jadąc w kierunku Nasielska potrącił 18-letniego pieszego, który prawdopodobnie szedł środkiem jezdni. 18-latek z obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Kierujący samochodem po przebadaniu alkomatem był trzeźwy. Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia. Jednocześnie policjanci poszukują osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ZAKROCZYM
Wólka Smoszewska– nietrzeźwy kierujący

25 listopada po 2.00 policjanci z Zakroczymia zatrzymali do kontroli kierowcę Renault Megane. Po przebadaniu 50-letni mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POMIECHÓWEK
Kosewo– nietrzeźwy kierujący

20 listopada po 18.00 policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli kierowcę Dodge Neon. Po przebadaniu 32-letni mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu oraz bez prawa jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POLICJANCI Z NASIELSKA NA PODSUMOWANIU DZIAŁAŃ B&N
Policjanci z Nasielska uczestniczyli w uroczystym apelu w miejscowej podstawówce im. Stefana Starzyńskiego. Podczas spotkania podsumowano konkurs dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze zwycięskim klasom przekazali kamizelki odblaskowe, które uczniowie będą nosili w trakcie poruszania się po drogach.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/75139,Policjanci-z-Nasielska-na-podsumowaniu-dzialan-BampN.html

JESTEM BEZPIECZNY GDY…
Policjantka ds. profilaktyki społecznej cyklicznie odwiedza dzieci na terenie powiatu. Funkcjonariuszka spotyka się z przedszkolakami, dziećmi z podstawówek oraz nastolatkami z gimnazjów i szkół średnich. Podczas prelekcji st. sierż. Sylwia Ochmańska przypomina jak należy bezpiecznie i prawidłowo się zachowywać. Ostatnio policjantka odwiedziła uczniów podstawówki w Starych Pieścirogach oraz przedszkola: „Słoneczna Kraina” i Kazuń Nowy.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/75237,Jestem-bezpieczny-gdy.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.