Nowy Dwór Maz: 71-latka straciła 28 tysięcy

W piątek (24.11) do 71-letniej mieszkanki jednego z bloków przy ulicy Chemików w Nowym Dworze Mazowieckim, zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Starsza pani w wyniku podstępu straciła 28 tysięcy złotych.

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y 24 listopada dokonał/li oszustwa na tzw. „policjanta”. 71-letnia pokrzywdzona po godz. 14.00 odebrała połączenie telefoniczne, w którym kobieta podająca się za policjantkę namawiała rozmówczynię do przekazania pieniędzy oraz kosztowności celem pomocy w ujęciu sprawcy. 71-latka z uwagi, że nie posiadała tak znacznej ilości gotówki w domu, jeszcze tego samego dnia zaciągnęła kredyt w banku. Następnie na polecenie „fałszywej policjantki” spakowała wszystko do torby i wyrzuciła przez okno. Kiedy się zorientowała, że padła ofiarą oszustwa, dopiero poinformowała rodzinę oraz policję. Pokrzywdzona oszacował straty na ponad 28 000 zł. Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia. Jednocześnie policjanci ostrzegają i radzą jak nie paść ofiarą tego perfidnego oszustwa.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.