Kronika Kryminalna 25-31 Marca

Zapraszany do najnowszej Kroniki Kryminalnej za okres od 25 do 31 marca, przygotowanej przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Wojska Polskiego – nietrzeźwy kierujący

26 marca po 22.00, policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 39-letniego kierującego osobową Skodą. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. Okulickiego – nietrzeźwy kierujący
29 marca przed 14.00, policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 66-letniego kierującego osobowym Audi. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

NASIELSK
Andzin– włamanie do domu

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 1.05.2018 do 30 marca br., dokonał/li kradzieży z włamaniem do drewnianego domu, skąd zabrał/li elementy żeliwne i przewód elektryczny. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 2000 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nasielskim komisariatem.

Dobra Wola – wypadek drogowy
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które zaistniało 28 marca po 19.00. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego i rowerzysty. Według wstępnych ustaleń policjantów 21-letni kierujący dostawczym Iveco, potrącił jadącego w tym samym kierunku 15-letniego rowerzystę. W wyniku zdarzenia 15-latek trafił do szpitala. Kierujący samochodem po przebadaniu alkomatem był trzeźwy.

LEONCIN
ul. Partyzantów – wypadek drogowy

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które zaistniało 28 marca przed 15.00. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego i motorowerzysty. Według wstępnych ustaleń policjantów 31-letnia kierująca Fiatem Doblo, podczas manewru skrętu w lewe, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 15-letniemu motorowerzyście. W wyniku zdarzenia 15-latek trafił do szpitala. Kierująca samochodem po przebadaniu alkomatem była trzeźwa.
ZAKROCZYM

ul. Płońska – nietrzeźwy kierujący
31 marca przed 16.00, policjanci WRD zatrzymali do kontroli 29-letniego kierującego VW Transporterem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KOLEJNE SUKCESY NASZEGO „SIŁACZA”
To już kolejne zawody, na których st. sierż. Krzysztof Grzemiński zajmuje czołowe miejsca. Policjant nowodworskiej drogówki wyczynowo trenuje sporty siłowe, głównie tzw. martwy ciąg i wyciskanie sztangi w pozycji leżącej. Przygodę z tą dyscypliną sportu rozpoczął w 2000 roku. Jest jednym z najsilniejszych mundurowych w kraju.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/85735,Kolejne-sukcesy-naszego-quotSilaczaquot.html

„NIE DAJ SZANSY ZŁODZIEJOWI – OZNAKUJ SWÓJ ROWER”
Policjanci nowodworskiej komendy od 1 kwietnia tego roku, rozpoczną znakowanie rowerów. Akcja została wsparta przez Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego i Radę Miejską, którzy sfinansowali zakup sprzętu i naklejek. Możliwość naniesienia dodatkowego numeru na jednoślad, będzie możliwa po wcześniejszym umówieniu się, w budynku komendy przy ul. Paderewskiego 3. Szczegóły podajemy poniżej. „Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower”. Zapraszamy!
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/85765,Nie-daj-szansy-zlodziejowi-oznakuj-swoj-rower.html

POLICJANCI W SZKOŁACH POWIATU
Policjanci naszej komendy cały czas prowadzą spotkania z uczniami szkół podstawowych powiatu nowodworskiego. Zajęcia w młodszych klasach miały na celu przede wszystkim uświadomić dzieci na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. W klasach starszych, mundurowi przedstawiali zagadnienia odpowiedzialności karnej nieletnich. W tym tygodniu funkcjonariusze odwiedzili placówki w Nowym Dworze Mazowieckim, Małocicach, Budach Siennickich, Nasielsku i Popowie Borowym. W sumie w zajęciach uczestniczyło ponad 200 uczniów.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/85788,Policjanci-w-szkolach-powiatu.html

DZIELNICOWY Z CZOSNOWA ROZMAWIAŁ Z UCZNIAMI PODSTAWÓWKI
Dzielnicowi cyklicznie odwiedzają dzieci na terenie powiatu. Funkcjonariusze spotykają się z przedszkolakami, dziećmi z podstawówek oraz nastolatkami z gimnazjów i szkół średnich. Podczas prelekcji przypominają jak należy bezpiecznie i prawidłowo się zachowywać. Ostatnio mł. asp. Kamil Maciejko odwiedził uczniów podstawówki w Cząstkowie Mazowieckim gm. Czosnów.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/85837,Dzielnicowy-z-Czosnowa-rozmawial-z-uczniami-podstawowki.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.