Kronika Kryminalna od 28 maja do 3 czerwca

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Kryminalną za okres od 28 maja do 3 czerwca. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Modlińska– kradzież z włamaniem do domku działkowego
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 28/29 maja dokonał/li kradzieży z włamaniem do domku na działce, skąd zabrał/li elektronarzędzia i butlę gazową. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 700 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ul. Ledóchowskiego – kradzież znaków drogowych
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 30/31 maja dokonał/li kradzieży 22 znaków ostrzegawczych z terenu prac drogowych. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 2000 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ul. Inżynierska – nietrzeźwy kierujący
3 czerwca po 23.00, policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 20-letniego kierującego osobowym Nissanem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POMIECHÓWEK
ul. Nasielska – nietrzeźwy kierujący

28 maja po 7.00, policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli 30-letniego kierującego osobowym Fordem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Szczypiorno – nietrzeźwy kierujący
28 maja przed 17.00, policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli 58-letniego kierującego motorowerem Junak. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

NASIELSK
ul. Krańcowa – nietrzeźwy kierujący

28 maja po 19.00, policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli 30-letniego kierującego osobową Mazdą. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie i nie posiadał prawa jazdy. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i brak uprawnień. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zaborze – nietrzeźwy kierujący
28 maja przed 21.00, policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli 34-letnią kierującą osobowym Renault. Kobieta po przebadaniu miała ponad 1, 5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci uprawnienia. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. Kościuszki – nietrzeźwy kierujący
29 maja po 20.00, policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli 25-letniego kierującego osobowym Oplem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i lekceważenie wyroku sądu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ZAKROCZYM
Emolinek – nietrzeźwy kierujący

30 maja po 17.00, policjanci z Zakroczymia zatrzymali do kontroli 38-letniego kierującego motorowerem Yamaha. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i lekceważenie wyroku sądu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW
Kazuń Nowy – nietrzeźwy kierujący

30 maja po 23.00, policjanci z Czosnowa zatrzymali do kontroli 21-letniego kierującego osobowym Peugeotem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POLICJANCI Z PASJĄ
Policjanci żyją nie tylko zatrzymywaniem przestępców. Po pracy starają się realizować swoje pasje. Kom. Przemysław Tomaszek, st. asp. Krzysztof Pietrucha oraz st. sierż. Albert Tkaczyk z zamiłowania uprawiają lekkoatletykę. Głównie ich pasją są biegi długodystansowe i ekstremalne. W ubiegły weekend brali udział w runmageddonie zorganizowanym w Twierdzy Modlin.
więcej – https://wirtualnynowydwor.pl/modlin-twierdza-policjanci-na-runmageddonie/

POLICJANCI NA FESTYNIE DLA DZIECI
29 maja policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej. Dla uczestników spotkania przygotowany został pokaz sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie. Dzieci podziwiać mogły policyjny radiowóz, obejrzeć z bliska kajdanki, pałkę czy przymierzyć strój wykorzystywany podczas policyjnych zabezpieczeń. Spotkanie było też dobrą okazją do pokazu filmu promującego zawód policjanta.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/79296,Policjanci-na-festnie-dla-dzieci.html

KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ
Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.).
więcej – http://policja.pl/pol/kreci-mnie-bezpieczenst/32301,Kreci-mnie-bezpieczenstwo-nad-woda-Strona-glowna.html

SZYBKA REAKCJA POLICJANTÓW URATOWAŁA ŻYCIE 84-LATKA
Dzięki szybkiej reakcji nowodworskich dyżurnych i dzielnicowych z Pomiechówka nie doszło do tragedii. Wczoraj na nr alarmowy 997 dodzwonił się wycieńczony mężczyzna, który dwa dni wcześniej zasłabł i nie miał władzy w nogach. W końcu udało mu się dotrzeć do telefonu i zadzwonił na policję. Na miejsce zostali skierowani dzielnicowi z Pomiechówka, którzy mając tylko nazwę miejscowości szybko ustalili posesję, gdzie znajdował się 84-latek. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych mężczyzna trafił pod opiekę lekarza.
więcej – http://wirtualnynowydwor.pl/golawice-policjanci-uratowali-zycie-84-latka/

ŚMIERTELNY WYPADEK. POSZUKUJEMY ŚWIADKÓW I APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ!
Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 2 czerwca przed 23.00 w Nowych Gniewniewicach gm. Leoncin. Na prostym odcinku drogi został potrącony 43-letni mężczyzna. Niestety prawdopodobnie w wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł. Apelujemy do wszystkich kierowców i pozostałych użytkowników dróg o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych. Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich dostosować!
więcej – https://wirtualnynowydwor.pl/nowe-gniewniewice-smiertelne-potracenie-pieszego/

KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ I NIE TYLKO
W miniony weekend policjanci z nowodworskiej komendy oraz dzielnicowi z Pomiechówka, Czosnowa i Nasielska, uczestniczyli w piknikach rodzinnych z okazji „Dnia Dziecka”. W sumie funkcjonariusze prezentowali swoją pracę na pięciu takich imprezach. Dla uczestników spotkania przygotowany został pokaz sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie. Dzieci podziwiać mogły policyjny radiowóz, obejrzeć z bliska kajdanki, pałkę czy przymierzyć strój wykorzystywany podczas policyjnych zabezpieczeń. Spotkanie było też dobrą okazją do pokazu filmu promującego zawód policjanta. Starszym uczestnikom prezentowano założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi rozdawali także ulotki informacyjne na temat bezpieczeństwa nad wodą. Poniżej przedstawiamy fotorelację z tych wydarzeń.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/79364,Kreci-mnie-bezpieczenstwo-nad-woda-i-nie-tylko.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.