Kronika Kryminalna od 8 do 14 stycznia

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Kryminalną przygotowaną przez st. sierż. Sylwie Ochmańską z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

CZOSNÓW
Cząstków Polski ul. Wiejska – kolizja drogowa
Kierujący pojazdem m-ki Volvo 43-letni mieszkaniec Cząstkowa Polskiego oraz 87-letni mieszkaniec Warszawy nieprawidłowo wykonali manewr wymijania, czym doprowadzili do zderzenia obydwu pojazdów lewymi lusterkami. Obaj kierujący zostali ukarani mandatowo.

POMIECHÓWEK
ul. Serocka- nietrzeźwy kierujący
Funkcjonariusze miejscowego posterunku na ul. Serockiej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki Ford Fiesta, którym kierował 52-letni mieszkaniec Czarnowa. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał ponad pół promila w wydychanym powietrzu a ponadto nie posiadł przy sobie wymaganych dokumentów.

Sytuacja powtórzyła się dwa dni później, kiedy to 14.01.2018 r. ok. godz. 23: 25 miejscowi funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd m-ki Fiat Scudo, którym kierował 29- letni obywatel Ukrainy. Badanie stanu trzeźwości wskazało prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz każdy z mężczyzn odpowie za swoje lekkomyślne zachowanie. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

NASIELSK
ul. Kolejowa- nietrzeźwy kierujący
Funkcjonariusze ZPI KP Nasielsk zatrzymali do kontroli drogowej motorower m-ki Keeway, którym kierował 44-letni mieszkaniec gm. Nasielsk. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Działania na rzecz bezpieczeństwa obywateli
W nocy z 11 na 12 stycznia około północy funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego KP Nasielsk otrzymali zgłoszenie o leżącym na poboczu polnej drogi w miejscowości Kędzierzawice gm. Nasielsk mężczyźnie, który znajdował się w stanie upojenia alkoholowego, Na miejscu zdarzenia policjanci zastali mężczyznę w wieku ok. 35 lat bez żadnych dokumentów, który leżał na poboczu mało uczęszczanej polnej drogi  bez obuwia oraz bez żadnego okrycia dolnych partii ciała. Stan upojenia  mężczyzny nie pozwalał na nawiązanie z nim kontaktu. Mundurowi od razu przystąpili do udzielenia mężczyźnie pierwszej pomocy oraz jego ogrzania. W wyniki prowadzonych czynności mężczyzna odzyskał przytomność i został zabrany do szpitala przez wezwany na miejsce zdarzenia zespól pogotowia ratunkowego.

Około miesiąca wcześniej funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego KP Nasielsk uratowali przez zaczadzeniem 93-letniego niepełnosprawnego mieszkańca Nasielska. W dniu 05.12.2017r. około godziny 5.00 policjanci zostali wezwani do jednej z kamienic przy  ul. Warszawskiej w Nasielsku, gdzie z mieszkania na parterze miał się wydobywać przez drzwi dym. W mieszkaniu tym miał się znajdować 93 letni mężczyzna, który porusza się na wózku inwalidzkim. Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ujawnili wydobywający się przez otwarte drzwi gęsty dym, a w mieszkaniu nadal znajdował się jego właściciel, który leżał na podłodze jednego z pokoi półprzytomny.  Mundurowi niezwłocznie wynieśli z mieszkania 93-latka, a następnie na miejsce przybyła Straż Pożarna i Pogotowie. Właściciel mieszkania został przewieziony do szpitala, a przyczyną zdarzenia okazał się niewłaściwie użytkowany blaszany piecyk, znajdujący się w przedpokoju mieszkania.

ZARZUTY ZA OSZUSTWA KREDYTOWE
Nowodworscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą, zatrzymali cztery kobiety w wieku od 36 do 56 lat, które podejrzane są o oszustwa kredytowe. Wszystkie osoby usłyszały już zarzut popełnienia 27 przestępstw. Całym procederem kierowała 39-letnia Monika S., która decyzją prokuratora trafiła pod dozór policji. Teraz kobietom może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/76183,Zarzuty-za-oszustwa-kredytowe.html

BEZPIECZNIE PODCZAS FINAŁU WOŚP
Nowodworscy policjanci, jak co roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dbali o bezpieczeństwo kwestujących wolontariuszy. W sumie na terenie całego powiatu służbę pełniło ponad 30-tu funkcjonariuszy różnych formacji. Mundurowi do tej pory nie zanotowali żadnych incydentów związanych z kwestą.
Więcej- http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/76184,Bezpiecznie-podczas-Finalu-WOSP.html

st. sierż. Sylwia Ochmańska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.