Kronika Kryminalna za okres 19-25 lutego

Publikujemy najnowszą kronikę kryminalną za okres od 19 do 25 lutego 2018 roku. Materiał przygotował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

CZOSNÓW
Pieńków, trasa nr 7 – wypadek drogowy
22 lutego po 6.00 na trasie nr 7 (Pieńków, gm. Czosnów), doszło do zderzenia osobowego mitsubishi i ciężarowego mercedesa. Według wstępnych ustaleń policjantów, 60-letni kierujący mercedesem na skrzyżowaniu dróg, nie ustąpił pierwszeństwa 29-letniej kierującej pojazdem osobowym, jadącej w stronę Gdańska. W wyniku zdarzenia kobieta trafiła do szpitala. Po przebadaniu alkomatem kierowca ciężarówki był trzeźwy. Aktualnie w nowodworskiej komendzie prowadzone jest postępowanie, w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Kazuń Nowy – nietrzeźwy kierujący
20 lutego po 22.00, policjanci drogówki zostali wezwani do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Funkcjonariusze ustalili, że 45-letni kierujący audi A6, jadąc drogą nr 7, podczas manewru wyprzedzania uderzył lusterkiem toyotę auris. Po przebadaniu kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu, spowodowanie kolizji i straci prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

NASIELSK
Lubomin– kradzież z włamaniem do budynku mieszkalnego

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y w okresie od 19 do 20 lutego, dokonał/li kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego, skąd zabrał/li głównie elektronarzędzia. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 3000 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z komisariatem w Nasielsku.

NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ W TĘ GRĘ!
Kolejny już rok policjanci w całym kraju, w tym funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji w ramach kampanii informacyjnej z partnerami zewnętrznymi ostrzegają osoby starsze przed oszustami metodą „na policjanta” i „na wnuczka”. Tylko w ubiegłym roku seniorzy stracili w ten sposób ponad 18 mln złotych. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych przed oszustami podszywającymi się pod członków rodziny lub policjantów
więcej – http://www.policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/45190,Nie-daj-sie-wciagnac-w-te-gre.html

PRZYPADKI ZATRZYMANIA PRAWA JAZDY I SKUTKI
Czy kierowcy zastanawiają się nad skutkami popełnienia wykroczenia? Chyba nie do końca! Zazwyczaj obawiają się w takim przypadku patrolu policyjnego i ewentualnej grzywny w postaci mandatu karnego. Jednak interwencja może skończyć się również zatrzymaniem prawa jazdy. A to może pociągnąć za sobą nie tylko skutki finansowe, ale także moralne i społeczne. Przepisy jasno określają obligatoryjne i fakultatywne przypadki zatrzymania dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami.
więcej – http://wrd.policja.waw.pl/wrd/aktualnosci/66627,Przypadki-zatrzymania-prawa-jazdy-i-skutki.html

POLICJANTKA NA SPOTKANIU W PRZEDSZKOLU
Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną odwiedziła wczoraj nowodworskie przedszkole „EINSTEIN”. Dzieciaki mogły posłuchać i zobaczyć z bliska jak wygląda praca policjanta. Nie brakowało emocji, kiedy „maluchy” własnymi rękami dotykał wyposażenia funkcjonariuszy.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/76986,Policjantka-na-spotkaniu-w-przedzszkolu.html

DO CZEGO SŁUŻĄ PASY BEZPIECZEŃSTWA?
Pierwsze trzypunktowe pasy bezpieczeństwa zostały zamocowane w samochodach marki Volvo w 1967 roku. Wymyślone w Szwecji przez inżyniera Nilsa Bohlina uratowały wiele istnień ludzkich. Obowiązek używania pasów bezpieczeństwa na przednich siedzeniach poza obszarem zabudowanym został wprowadzony w Polsce w 1983 roku. Od roku 1991 obowiązek używania pasów mają wszyscy pasażerowie na każdych drogach.
więcej – http://www.policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/45239,Do-czego-sluza-pasy-bezpieczenstwa.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.