Kronika Kryminalna za okres od 25 lutego do 3 marca

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Kryminalną za okres od 25 lutego do 3 marca, przygotowaną przez zastępującą Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Mieszka I- nietrzeźwy kierujący, znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej f-sza
01 marca br około godz. 10:00 mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego zgłosił, iż stara się uniemożliwić jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze poddali badaniu na zawartość alkoholu w organizmie 36-letniego kierowcę osobowego Volvo. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że zdecydował się wsiąść za kółko mimo aktualnego zakazu prowadzenia pojazdów. Ponadto w trakcie interwencji 45-letni pasażer znajdujący się pojeździe, dopuścił się znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów oraz dobrowolnie poddali karze.

ul. Warszawska- kolizja drogowa
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które zaistniało 27 lutego około 7.00. Według wstępnych ustaleń policjantów 34-letnia kierująca Skodą Fabią, prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. W wyniku tego, najpierw uderzyła w bariery ochronne a następnie w jadący z przeciwnego kierunku osobowy Ford. Jak ustalono po konsultacji medycznej, kierujący Fordem 39-letni mężczyzna nie wymagał dalszej hospitalizacji. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

most im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – zgon
28 lutego br około godz. 16:00 zgłoszono, iż na moście im. Marszałka Józefa Piłsudskiego widziano mężczyznę stojącego poza barierami mostu, który następnie skoczył do rzeki. Przybyłe na miejsce służby w toku obserwacji rzeki ujawniły dryfujące ciało 33-letniego mieszkańca powiatu nowodworskiego. Podjęta reanimacja nie przyniosła żadnych rezultatów. Na miejscu zdarzenia wykonano czynności pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim.

NASIELSK
Policjanci z Nasielska zatrzymali 25-letniego mężczyznę, za którym sąd w Pułtusku wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego. Przemysław M. ma do odbycia wyrok kilku miesięcy za kradzież i zniszczenie mienia. Dodatkowo funkcjonariusze przy zatrzymanym znaleźli porcję amfetaminy. 25-latek trafił już do aresztu. Odpowie również za posiadanie narkotyków, za co może grozić mu do 3 lat pozbawienia wolności.

ul. Żwirki i Wigury- kradzież
25-lutego br po godz. 13:00 mieszkanka powiatu pułtuskiego powiadomiła, że nieznany jej mężczyzna zmusił ją do zatrzymania pojazdu a następnie dokonał zaboru leżącego na fotelu pasażera telefonu komórkowego. Po fakcie odjechał rowerem. Szybka reakcja funkcjonariuszy miejscowego komisariatu doprowadziła do zatrzymania 30-letniego mieszkańca gminy Nasielsk. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Postępowanie prowadzi KP Nasielsk.

ZAKROCZYM
S7, rejon stacji CIRCLE- wypadek drogowy

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które zaistniało 28 lutego przed 5.00. Według wstępnych ustaleń policjantów 58- letni kierujący osobowym Oplem, jadąc dk nr 7 w kierunku Warszawy z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Kierujący był trzeźwy. Został przetransportowany przez załogę pogotowia do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

st. sierż. Sylwia Ochmańska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.