Lotnisko: Gruzin okazał podrobiony paszport

Mężczyzna, który próbował dostać się przez Polskę dalej do Europy, został zatrzymany w sobotę (02.03) na nowodworskim lotnisku Warszawa Modlin po przylocie samolotu z Alicante. Funkcjonariusze Straży Granicznej zakwestionowali autentyczność paszportu wraz z wizą, którymi się legitymował.

Cudzoziemiec został poddany kontroli legalności pobytu w chwili odbierania bagażu na terenie portu. Do kontroli okazał rosyjski paszport. Dokument wzbudził u funkcjonariuszy podejrzenia, co do jego autentyczności. Badanie potwierdziło, że rzeczywiście został on przerobiony. Dodatkowo w dokumencie podróży ujawniono sfałszowana francuską wizę Schengen wraz z podrobionym stemplem francuskiej kontroli granicznej.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że paszport, którym cudzoziemiec się posługuje został przerobiony, a wiza wraz ze stemplem wykonana na wzór oryginalnej – mężczyznę zatrzymano. Cudzoziemiec oświadczył, że nie jest Rosjaninem a Gruzinem, podając swoje prawdziwe dane osobowe. Usłyszał zarzut z art. 270 § 1 kk. do popełnienia którego się przyznał, korzystając z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Komendant PSG Warszawa-Modlin wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu obywatela Gruzji. Dzisiaj został skierowany wniosek do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim o umieszczenie Gruzina w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku na okres 3 miesięcy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.