Ks. Jerzy Bieńkowski nie żyje

W nocy z poniedziałku na wtorek w nowodworskim szpitalu zmarł ks. kan. Jerzy Bieńkowski – proboszcz parafii św. Józefa w Zakroczymiu. Od 11 lat swoją posługę mimo pogłębiających się chorób sprawował na terenie dekanatu zakroczymskiego.

Za miesiąc, 6 marca ukończyłby 60 lat życia. Ks. kan. Jerzy Bieńkowski przez ostatnich 11 lat był proboszczem w Zakroczymiu. Pochodził z parafii Trójcy Świętej w Mławie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1985 roku. Następnie pracował jako wikariusz w parafiach: Winnica, św. Bartłomieja w Płocku, Długosiodło (obecnie diecezja łomżyńska) i Świedziebnia. Przez kilka miesięcy w 1996 r. władza diecezjalna zleciła mu troskę o administrowanie parafią Szczutowo. Od 1996 do 2003 roku był proboszczem parafii Ruże. Pełnił również funkcję wicedziekana, a następnie dziekana dekanatu Dobrzyń n. Drwęcą. Od 2003 roku był proboszczem i dziekanem w Zakroczymiu. Był dekanalnym duszpasterzem rodzin i kapelanem Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Zakroczym.

W środę 19 lutego, o godz. 19.00 w parafii pw. św. Józefa w Zakroczymiu zostanie odprawiona Msza Święta żałobna w intencji śp. Ks. Jerzego Bieńkowskiego, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski. Natomiast uroczystości pogrzebowe śp. Ks. Jerzego odbędą się w czwartek 20 lutego, o godz. 11.00 w parafii pw. św. Stanisława BM w Mławie.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.