Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Kwalifikacja Wojskowa dla 19-latków

Od wtorku (1.03) w powiecie nowodworskim trwa kwalifikacja wojskowa. Choć nie ma już obowiązkowej służby wojskowej, to jednak 19-latkowie musza stawić się przed Powiatową Komisję Lekarską, która ustali ich kategorię zdrowia. 

Przez cały miesiąc marzec, blisko 500 mężczyzn, którzy w tym roku kończą 19 lat zostanie przebadanych przez lekarzy. Wszyscy otrzymają kategorię zdrowia oraz książeczki wojskowe. Osoby, które nie chcą iść do wojska, mogą zawnioskować o przeniesienie do rezerwy. Mimo, że służba wojska nie jest już obowiązkowa to jednak cieszy się popularnością.

PJ

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.