Łomna: Koń galopował na drodze krajowej

W niecodziennej sytuacji interweniowali policjanci z wydziału kryminalnego na warszawskim Targówku, którzy na trasie S7 w miejscowości Łomna Las gm. Czosnów, zauważyli galopującego pasem ruchu konia. Dzięki wysiłkom mundurowych zwierzę udało się skierować z drogi na pobocze i przekazać jego właścicielowi.

Do tej niecodziennej interwencji doszło w piątek (8.07), około 4.00 rano. Policjanci z wydziału kryminalnego na Targówku, jadąc trasą S7 w kierunku Warszawy, na wysokości miejscowości Łomna Las zauważyli konia galopującego pasem ruchu. Zwierzę biegło w kierunku przeciwnym do jadących pojazdów. Ze względu na to, że stwarzało realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, policjanci postanowili interweniować.

Wspólnymi wysiłkami operacyjni sprowadzili spłoszone zwierzę na pobocze oraz uniemożliwili mu ucieczkę. O całym zdarzeniu poinformowano miejscową Policję, która ustaliła właściciela konia. Jak się okazało, zwierzę zbiegło ze znajdującego się nieopodal gospodarstwa rolnego. Właściciel konia będzie odpowiadał za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, za co grozi grzywna lub kara nagany.

02

MK/Policja

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.