Łomna Las: Pożar pustostanu

We wtorek (1.12) chwilę po godzinie 14 do nowodworskiego Powiatowego Stanowiska Kierowania, wpłynęło zgłoszenie o kłębach dymu wydobywających się z pustostanu tuż za blokami w miejscowości Łomna Las gm. Czosnów. 

Na miejsce udały się zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki oraz OSP Łomna. O pożarze powiadomiono także strażaków z Błonia, którzy na miejsce wysłali zastęp z OSP Dziekanów Polski.

Strażacy po przybyciu na miejsce zgłoszenia, zastali rozwinięty pożar  na strychu murowanego pustostanu. Całe poddasze zajęte było ogniem. Dach pokryty eternitem stanowił zagrożenie dla zdrowia strażaków.

Do środka wprowadzono dwie roty ratowników z linią gaśniczą. Po podaniu prądów wody, płonące śmieci zostały ugaszone. Na miejsce pożaru przybyła również karetka pogotowia ratunkowego oraz patrol czosnowskiej policji.

Samochody gaśnicze z Nowego Dworu i Dziekanowa Polskiego zakopały się w grząskim terenie. Pomocy w wyciągnięciu użyczyli druhowie z OSP Łomna.

Udział w akcji:
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
539M14 – OSP Łomna
669M58 – OSP Dziekanów Polski
ZZ607 – KP Czosnów
01-162 – Zespół  Ratownictwa Medycznego Łomianki

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.