Lotnisko: Dwaj Gruzini zatrzymani przez Straż Graniczną

Funkcjonariusze z nowodworskiej placówki Straży Granicznej zatrzymali podróżującego z Madrytu 34-letniego Gruzina oraz jego starszego o 7 lat rodaka, który oczekiwał na kolegę na lotnisku. Jak się później okazało, obydwaj próbowali przechytrzyć funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Uwagę funkcjonariuszy zwróciło podejrzane zachowanie 34-latka, dlatego też postanowili sprawdzić jego dokumenty. Mężczyzna do kontroli przedstawił bułgarski dowód osobisty wraz z prawem jazdy. Od razu wygląd obydwu dokumentów wzbudził u funkcjonariuszy podejrzenie co do ich autentyczności. Po szczegółowym sprawdzeniu  zarówno ID jak i prawo jazdy okazały się być podrobione za wzór oryginalnych. Cudzoziemiec przyznał się, że jest obywatelem Gruzji, a do Polski przyleciał w odwiedziny do kolegi, który oczekuje na niego w hali przylotów. Oświadczył również, że jego kolega posiada przy sobie jego autentyczne gruzińskie dokumenty. „Fałszywy Bułgar” został zatrzymany za fałszerstwo zgodnie z art. 270 § 1kk.

Oczekujący na swojego rodaka w hali ogólnodostępnej 41-letni obywatel Gruzji faktycznie miał przy sobie paszport i dowód osobisty zatrzymanego wcześniej kolegi. Mężczyzna został zatrzymany za przestępstwo związane z ukrywaniem dokumentu należącego do innej osoby, którym nie miał prawa wyłącznie rozporządzać (art. 276 kk).

Obydwaj Gruzini zostali przewiezieni do Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych w Płońsku. Za zarzucane przestępstwo młodszemu z zatrzymanych grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast jego starszemu koledze do lat 2.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.