Nowy Dwór Maz: Modlińska i Warszawska zrealizowane wzorcowo

W ostatnich dniach prowadzona była kontrola największego i najbardziej złożonego (jak do tej pory) projektu realizowanego ze środków unijnych w Nowym Dworze Mazowieckim. Mowa oczywiście o inwestycji drogowej – przebudowie ul. Warszawskiej oraz budowie i przebudowie ul. Modlińskiej, zrealizowanej w ramach projektu kluczowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 na łączną kwotę prawie 24 mln złotych.

Była to typowa dla tego rodzaju projektów kontrola na zakończenie realizacji. W jej trakcie w razie nieprawidłowości może zostać naliczona tzw. korekta finansowa od 1 do 100% wartości dofinansowania. Zakres kontroli obejmował rzeczową i finansową realizację projektu, tym samym przekazane zostały wszystkie dokumenty dotyczące projektu zgromadzone przez miasto.

Miło nam poinformować, że nie wykazano żadnych nieprawidłowości. Zespół kontrolujący złożył gratulacje Burmistrzowi Miasta oraz pracownikom zaangażowanym w realizację projektu. Podziękowano również za pomoc przy udostępnianiu wszelkich informacji, dokumentów oraz oświadczeń.

Oznacza to, że miasto otrzyma teraz ostatnią transzę dofinansowania bez naliczania jakichkolwiek kar finansowych.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.