Lotnisko: Dwie interwencje Straży Granicznej do pasażerów

Dwukrotnie w ciągu ostatniego weekendu interweniowali funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin wobec niesfornych pasażerów.

Pierwsza interwencja miała miejsce w piątek (02.09.2016r.), jeszcze na terenie terminala w hali odlotów, gdzie funkcjonariusze interweniowali wobec pasażera znajdującego się pod wpływem alkoholu. Jak się okazało 27-letni mężczyzna, obywatel Polski nie został wpuszczony na pokład samolotu odlatującego do Las Palmas, właśnie z uwagi na jego upojenie alkoholowe. Pasażer nie chciał opuścić terminala i zachowywał się agresywnie wobec obsługi. Z uwagi na fakt, że podróżny nie wykonywał poleceń interweniujących funkcjonariuszy, zostały wobec niego użyte środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek. Następnie podróżny został przeprowadzony do pomieszczeń służbowych SG celem przeprowadzenia dalszych czynności. W trakcie interwencji mężczyzna wielokrotnie obrażał funkcjonariuszy, wykrzykiwał również groźby karalne. W związku ze stwarzaniem w sposób oczywisty bezpośredniego zagrożenia dla swojego życia lub zdrowia a także innych osób w jego bezpośrednim otoczeniu został zatrzymany na podstawie art. 11 ust. 1 pkt. 5a Ustawy o Straży Granicznej. Następnie osadzony został w Pomieszczeniu Dla Osób Zatrzymanych KPP Nowy Dwór Mazowiecki do dyspozycji funkcjonariuszy Straży Granicznej. W sobotę mężczyzna otrzymał wezwanie do stawiennictwa się w Placówce w dniu 6 września w celu przeprowadzenia dalszych czynności. Po otrzymaniu wezwania został zwolniony.

Kolejny raz funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych interweniowali w niedzielę (04.09.2016r.) wobec 47-letniej obywatelki Polski. Kobieta podczas rejsu z Pizy paliła papierosy w toalecie na pokładzie samolotu. Na podróżną nałożono mandat karny kredytowany w wysokości 200 zł za naruszenie art.210 ust.1 pkt 9 Ustawa Prawo Lotnicze.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.