Modlin Stary: Konsultacje społeczne

Wczoraj (06.09) w Modlinie Starym odbyły się konsultacje społeczne ws. budowania strategii rozwoju miasta na lata 2017 – 2030.

W krótkiej prezentacji prowadzący spotkanie Burmistrz Jacek Kowalski przybliżył mieszkańcom inwestycje jakie w poprzednich latach zostały zrealizowane na osiedlu, począwszy od kanalizacji poprzez budowę i remonty dróg i chodników po zagospodarowanie czasu wolnego jak siłownie zewnętrzne i place zabaw. Sporo miejsca poświęcił na zadania zrealizowane w Zespole Szkół nr 3 i przedszkolu. Zaznaczył też, że dzięki konsultacjom na osiedlach miasto chce wypracować koncepcję rozwoju danego osiedla zgodną z wizją i kierunkiem wskazanym przez mieszkańców.

W dyskusji mieszkańcy wskazywali na bieżące problemy osiedla oraz ich oczekiwania na przyszłość.

Za najważniejsze uznali:

– gazyfikację osiedla,

– wymianę źródeł ciepła, zmniejszenie emisji gazów na osiedlu (wskazywali, że szczególnie w okresie grzewczym nad Modlinem unosi się smog),

– podłączenie mieszkańców do kanalizacji (wielu mieszkańców jeszcze tego nie zrobiło) oraz budowa sieci tam gdzie jej jeszcze nie ma,

– budowa i remonty dróg,

– utrzymanie czystości na osiedlu (edukacja w tym zakresie),

– rekreacja i wypoczynek – zagospodarowanie terenu przy Mieszka I, budowa nowoczesnego placu zabaw na „górze” osiedla (przy ul. 3 Maja), oraz ustawienie tam urządzeń do streetworkoutu. Zdaniem zebranych idealnie by było gdyby tereny rekreacyjne znajdowały się zarówno przy ul. Mieszka I jak i w centrum osiedla.

Wskazując na konieczność zagospodarowania terenów przy Mieszka I Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski argumentował, że można zrobić tam wspaniałe miejsce do wypoczynku, dla całego miasta i turystów. Jak mówił, nowe inwestycje przy wjeździe do centrum miasta sprawiły, że dzielnice po obu stronach rzeki przybliżyły się do siebie. Zagospodarowanie terenów przy Mieszka I, ich oświetlenie byłoby wspaniałą wizytówką dla Nowego Dworu Mazowieckiego.

– poprawa estetyki i funkcjonalności obiektów komunalnych na terenie osiedla,

– umożliwienie bezpiecznego przejazdu rowerowego przez rzekę. Mieszkańcy zwracali uwagę, że dziś jest to spory problem – na moście jest wąsko, niebezpiecznie. Burmistrz z kolei mówił, że na wykorzystanie kładki przy moście kolejowym nie zgadza się PKP. Jednak zaznaczył, że miasto cały czas będzie rozmawiać z PKP na temat tego rozwiązania.

– uporządkowanie i zabezpieczenie terenu na skarpie, zrobienie z tego miejsca deptaka, przestrzeni do jazdy na rolkach, deskorolkach itp.

– aktywizacja seniorów, stworzenie „centrum aktywności mieszkańców”.

Wszystkie powyższe kwestie zostaną wpisane do strategii rozwoju miasta na lata 2017 -2030.


Document-page-001

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.