Nowy Dwór Maz: Uwaga znów próbują wyłudzić pieniądze

Przestępcy działający metodą „na policjanta” wciąż starają się oszukać starsze osoby i wyłudzić pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Przestrzegamy i apelujemy o rozwagę, tym bardziej, iż w ostatnim czasie na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego doszło do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy w ten sposób.

Nowodworscy policjanci przestrzegają mieszkańców naszego powiatu przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. Przestępcy są często zatrzymywani właśnie dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane.

W ostatnich dniach miały miejsca kolejne próby wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”. Modus operandi sprawców był podobny – dzwoniący, z zastrzeżonego numeru, przedstawiali się jako policjant lub prokurator, tłumaczyli, iż córka lub wnuczka śmiertelnie potrąciła na przejściu dla pieszych kobietę z dzieckiem. Informowali, że istnieje możliwość „zamiecenia sprawy”, jednak należy niezwłocznie przekazać znaczną kwotę pieniędzy. Sprawcy przestrzegali, by nie dzwonić na policję, gdyż lepiej, aby o sprawie wiedziało jak najmniej osób. Po odbiór pieniędzy na terenie Nowego Dworu Maz., miał zgłosić się policjant lub policjantka. Dla uwiarygodnienia całęj sytuacji, sprawcy podawali imię, nazwisko oraz adres zamieszkania na terenie Warszawy, a w tle słychać było głos płaczącej kobiety. Na szczęście do wyłudzenia pieniędzy nie doszło.

Aktualnie prowadzone są czynności w celu zatrzymania i ukarania sprawców usiłowania tych przestępstw. Jednocześnie funkcjonariusze sprawdzają, czy na terenie powiatu nie doszło do innych prób oszustw tą metodą. Dlatego tez prosimy o informowanie policjantów o wszelkich próbach wyłudzenia pieniędzy w ten sposób – nr tel. 112, 997, 22 775 22 01-04 lub 22 775 33 05.

PAMIĘTAJ!

Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym.

Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych, ich przyjaciół, czy nawet policjanta.

Zawsze potwierdzaj „prośbę o pomoc”, kontaktując się osobiście: wykonaj telefon lub skontaktuj się bezpośrednio.

Wszelkie telefoniczne prośby, w tym z zagranicy o pomoc, grożą utratą pieniędzy.

Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo koniecznie powiadom Policję (nr tel. 112, 997, 22 775 22 01-04)!

KPP Nowy Dwór Maz

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.