Lotnisko: Nieplanowane lądowanie samolotu

6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 2 lat oraz mandat w wysokości 1000 zł, to efekt podniebnej awantury, którą wszczęła 24-letnia Łotyszka na pokładzie samolotu rejsowego Bergamo – Ryga.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin w sobotę (20.08.2016r.) otrzymali zgłoszenie od Dyżurnego Portu Lotniczego o znajdującej się na pokładzie samolotu rejsowego Bergamo – Ryga pasażerce pod wpływem alkoholu. Z uwagi na fakt, że podróżna nie wykonywała poleceń personelu pokładowego była agresywna i zaczepiała innych podróżnych kapitan podjął decyzję o niezaplanowanym lądowaniu na nowodworskim lotnisku.

Po wylądowaniu na pokład samolotu udali się funkcjonariusze z Grupy Interwencji specjalnych, którzy na miejscu zastali młodą kobietę, od której wyczuwalna była silna woń alkoholu. Z uwagi na fakt, że kobieta nie wykonywała poleceń zespołu interwencyjnego, była agresywna i utrudniała wykonywanie czynności, zostały użyte wobec niej środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek. W związku ze stwarzaniem w sposób oczywisty bezpośredniego zagrożenia dla swojego życia lub zdrowia, a także innych osób w jej bezpośrednim otoczeniu została zatrzymana i przewieziona do Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych przy KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

Z uwagi na fakt, że cudzoziemka podczas zatrzymania znieważyła funkcjonariuszy kierując wobec nich słowa powszechnie uznawane za obelżywe oraz naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariusza, wszczęto wobec niej postępowanie przygotowawcze. Zatrzymana poddała się dobrowolnie karze zaproponowanej przez prokuraturę w wysokości 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 2 lat oraz za naruszenie art. 210 ust.1 pkt 9 ustawa Prawo Lotnicze oraz art.141 KW, otrzymała mandat karny.

Po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji kobieta została zwolniona.

/Straż Graniczna/

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.