Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Lotnisko: Zadzwonił z informacją o bombie

W środę (30.12) tuż po godzinie 8.00 rano funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin wraz z pozostałymi służbami lotniskowymi zostały poinformowane o rzekomo podłożonym ładunku wybuchowym na terenie terminala. Niepokojący komunikat telefoniczny otrzymał dyżurny portu od anonimowego rozmówcy, który stwierdził, że w ciągu godziny wybuchnie bomba.

Do akcji wkroczyli pirotechnicy z Zespołu Interwencji Specjalnych oraz przewodnik z psem służbowym wyspecjalizowani w rozpoznaniach minersko-pirotechnicznych z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin. Ponadto zagrożony teren został zabezpieczony przez służby ratownicze i medyczne. W tym czasie wszyscy pracownicy biur lotniskowych wraz z pasażerami zostali ewakuowani do strefy bezpiecznej lotniska, która tym razem znajdowała się za parkingami, tuż przy drodze dojazdowej do portu lotniczego. Po szczegółowym przeszukaniu całego terminala, stwierdzono wynik negatywny.

Aktualizacja 15:30 
Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili sprawcę fałszywego alarmu bombowego. Jest to mężczyzna mieszkający pod Warszawą i właśnie jest przewożony do prokuratury, celem wykonania czynności procesowych.

 

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.