Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Lotnisko: Zatrzymani obywatele Ukrainy

Zatrzymaniem czterech obywateli Ukrainy zakończyła się wczorajsza (30.09) kontrola legalności pobytu cudzoziemców na nowodworskim lotnisku. Jak ustalili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin ich cel podróży był inny niż deklarowany.

Cudzoziemcy po raz pierwszy do Polski wjechali w kwietniu 2015 roku na podstawie polskich wiz długoterminowych oraz oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy wystawionych przez polskiego pracodawcę z Konina. Pracę, do której przyjechali porzucili po dwóch miesiącach. Następnie nie posiadając uprawnień do poruszania się po strefie Schengen wyjechali do Szwecji gdzie zatrudnili się na budowie. Z uwagi na zbliżający się koniec terminu ważności wiz postanowili wrócić na Ukrainę, aby ponownie starać się o ich wydanie.

Niestety porzucając pracę u pracodawcy, który im wystawił oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy i wyjeżdżając do Szwecji zmienili cel pobytu, jaki deklarowali ubiegając się o wydanie wiz. Czynem tym naruszyli przepisy ustawy o cudzoziemcach z dnia 12 grudnia 2013 r.

Z uwagi na naruszenie obowiązujących na terytorium RP przepisów pobytowych, mężczyźni do czasu wydania stosownej decyzji administracyjnej zostali zatrzymani.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.