Mając 2,8 promila pojechał na kebaba

Pomimo licznych apeli wciąż zdarzają się osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W środę policjanci prewencji na Osiedlu Młodych zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Zgłaszający uniemożliwił 61- latkowi dalszą jazdę, a następnie powiadomił mundurowych. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Policja po raz kolejny apeluje o odpowiedzialność i wyobraźnię za kierownicą.

29 listopada br. po godz. 13:00, nowodworscy patrolowcy zostali poinformowani o ujęciu obywatelskim pijanego kierowcy mercedesa. Zgłaszający opowiedział funkcjonariuszom, że jadąc od Kazunia do Nowego Dworu Mazowieckiego, zauważył pojazd, który nie trzymał prostego toru jazdy. Podejrzewał, że kierujący nim mężczyzna jest pijany. Kiedy kierowca mercedesa zatrzymał się, zgłaszający podszedł do niego, od razu wyczuwając silną woń alkoholu. Uniemożliwił 61- latkowi dalszą jazdę, zabierając kluczyki od auta. Następnie zadzwonił na numer alarmowy i o wszystkim powiadomił oficera dyżurnego nowodworskiej jednostki policji.

Po chwili na miejscu byli już funkcjonariusze nowodworskiej prewencji. Przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy mercedesa. Okazało się, że mieszkaniec czosnowskiej gminy w organizmie ma blisko 2,8 promila alkoholu. Policjantom tłumaczył, że wsiadł za kierownicę, ponieważ po alkoholu miał ochotę na kebaba.

Mundurowi zatrzymali 61- latkowi prawo jazdy, a pojazd przekazali. Za popełnione przestępstwo, mężczyźnie grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.