Mając 2,8 promila spowodował kolizję i oddalił się

8 października br. funkcjonariusze nasielskiego komisariatu zatrzymali na terenie miasta kierującego na tzw. “podwójnym gazie”. 34-latek uderzył w zapakowany pojazd, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. W niedługim czasie został zatrzymany przez policjantów. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna i utrata prawa jazdy.

W piątek o godz. 14:00 policjanci wydziału ruchu drogowego zostali powiadomieni o kolizji, do której doszło na terenie Nasielska. Z ustaleń mundurowych wynikało, że kierujący fiatem mężczyzna, podczas manewru cofania, uderzył w zaparkowanego przed marketem peugeota, po czym oddalił się w kierunku centrum miasta. Całe zdarzenie zauważyła 30-letnia właścicielka auta, która właśnie wychodziła ze sklepu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Nasielsku natychmiast podjęli poszukiwania fiata. Niebawem na ul. Żwirki i Wigury zauważyli pojazd, a w nim siedzącego za kierownicą 34- latka. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że może być pijany. Funkcjonariusze postanowili więc zbadać stan trzeźwości nasielszczanina. Okazało się, że mężczyzna w wydychanym powietrzu ma 2,8 promila alkoholu. Został przez policjantów zatrzymany, a noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Mundurowi zatrzymali mu także prawo jazdy.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także grzywna za spowodowanie kolizji i utrata prawa jazdy.

asp. sztab. Joanna Wielocha