Marzy Ci się barek domowy? Poznaj proste sposoby na jego aranżację!

Sobotnia impreza w gronie przyjaciół? Zazwyczaj nigdy nie mówimy nie! Do wyboru mamy spotkanie „na mieście” lub we własnych czterech kątach. Swobodny klimat domówek przemawia do wielu, dlatego chętnie organizujemy przyjęcia w swoich mieszkaniach. Idealnym sposobem na udaną imprezę jest domowy barek, który zapewni nieograniczony dostęp do kolorowych drinków.

Luksusowy barek w zasięgu ręki

Barek z alkoholami nie jest żadnym aranżacyjnym wyzwaniem. Nie potrzebujemy specjalnie wiele przestrzeni, a niezbędne środki finansowe spokojnie wygospodarujemy z domowego budżetu. Oczywiście, gdy nasze mieszkanie jest wystarczające duże możemy pokusić się o urządzenie osobnego pomieszczenia do imprez. Wystarczy wstawić tarcze do darta lub stół bilardowy, który w kompozycji z barkiem będzie stanowić idealny duet. Nie zapominajmy też o sprzęcie grającym lub telewizorze. Nie jest jednak powiedziane, że barek wymaga oddzielnego pomieszczenia.

Mały barek – wielkie możliwości

Barek to idealne rozwiązanie do każdego salonu. Powód jest prosty – funkcjonalność, bo domówki zazwyczaj spędzamy w tym pomieszczeniu. Zacznijmy od znalezienie odpowiedniego miejsca, wnęka, pusta ściana lub inne zagłębienie to idealne usytuowanie dla barka. Gdy salon jest połączony z kuchnią możemy aranżować przestrzeń wokół wyspy kuchennej. Szafki, półki, blat lub tradycyjny barek na kółkach wszystko idealnie spełni swoją rolą przy mieszaniu wymyślnych drinków dla gości.

 O jakie wyposażenie zadbać?

Konstrukcja barka domowego nie jest najistotniejsza, liczy się jego wyposażenie. To od niego zależeć będzie zadowolenie zgromadzonych na imprezie gości. Musimy znaleźć miejsce na szkło, ozdobne butelki z alkoholem i gadżety niezbędne do tworzenia koktajli. O tych elementach nie możemy zapomnieć:

  • Szkło barowe – W domowym barku nie może zabraknąć szkła, pamiętajmy o podstawach takich jak: karafki do whisky, kufle, szklanki, kieliszki koktajlowe, kieliszki do szampana i martini, a także tradycyjne do wódki.
  • Mikser do koktajli – Do tworzenia idealnych drinków niezbędny jest mikser. Najlepszym rozwiązaniem jest tradycyjny srebrny ze stali nierdzewnej. Idealne połączenie stworzy ze szklanicą do martini i mieszadełkami.
  • Szpikulce do oliwek – Martini bez oliwki byłoby niepełne. Wiele kobiet uwielbia ten trunek dlatego warto zadbać o takie detale.
  • Kruszarka do lodu – Lód jest niezbędny przy wielu alkoholach. Zimne koktajle idealnie sprawdzają się na gorącej imprezie, dlatego zadbajmy o tradycyjny rozgniatacz do lodu. Nikt chyba nie lubi pić ciepłych alkoholi.
  • Korkociąg i korki do win – Wino to tradycyjny alkohol na każdej dobrej imprezie. Po rozlaniu do kieliszków warto zakorkować trunek, by chronić alkohol przed zwietrzeniem.
  • Podstawki – Ustawiając koktajle na blacie zadbajmy o gustowne podstawki, które zapobiegną powstawaniu mokrych śladów. To też miły detal świadczący o naszym imprezowym profesjonalizmie.
  • Butelki z alkoholem – Zakup alkoholi to już kwestia gustu. W domowym barku nie może jednak zabraknąć czystej wódki, dobrego wina, martini i whisky.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.