Sowia Wola: Z promilami przewoził 17 osób

56-letni Józef R., mieszkaniec powiatu przasnyskiego, kierował autobusem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do kontroli przez policjantów nowodworskiej drogówki. Pojazdem podróżowali gimnazjaliści, którzy jechali na zawody sportowe. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i straci prawo jazdy. 56-latkowi może grozić kara dwóch lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę przed godziną 9.00 w Sowiej Woli gm. Czosnów, droga 579, policjanci WRD zatrzymali do kontroli kierowcę autobusu. 56-letni mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 22 km/h. Autobusem podróżowało w sumie 17 osób, w większości młodzież gimnazjalna, która jechała na zawody sportowe. Funkcjonariusze podczas czynności wyczuli od kierowcy alkohol. Po przebadaniu okazało się, że 56-latek ma go w organizmie ponad promil.

Teraz za tak nieodpowiedzialny czyn, Józef R. odpowie za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości oraz przekroczenie dozwolonej prędkości. Mężczyzna straci również prawo jazdy.

Policjanci z wydziału nowodworskiej drogówki apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach, szczególnie teraz, kiedy cały czas trwają powroty z wakacji. Stosujmy się również do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”.

KPP Nowy Dwór Maz

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.