Miękoszyn: Czujka czadu załączyła się w kotłowni

W niedzielę (10.02) około godziny 21:30 w Miękoszynie gm. Nasielsk w kotłowni jednego z domów jednorodzinnych. załączyła się czujka tlenku węgla informując o pojawieniu się czadu. Domownicy poinformowali Straż Pożarną oraz otworzyli okna w mieszkaniu i ewakuowali się na zewnątrz. 

Do Miękoszyna natychmiast zadysponowano 3 zastępy Straży Pożarnej z Nowego Dworu Mazowieckiego, Pomiechówka i Psucina. Strażacy dokonali pomiarów miernikiem wielogazowym i ustalili, że w kotłowni występuje stężenie 30ppm. W części mieszkalnej nie stwierdzono obecności groźnego dla życia i zdrowia czadu.

Po przewietrzeniu pomieszczeń, stężenie spadło do 10 ppm a w mieszkaniu nadal utrzymywało się na zerowym poziomie.  Strażacy wygasili w piecu i ponownie dokonali pomiaru. Za 3 razem stężenie wynosiło już tylko 4 ppm.

W związku z tym, że w mieszkaniu nie ujawniono tlenku węgla, strażacy pozwolili powrócić mieszkańcom do domu ale wydali użytkowania pieca do czasu dokonania przeglądu przez specjalistyczną firmę.

Czujka dymu kosztuje kilka złotych a ratuje życie. W tym przypadku dzięki sygnałowi z urządzenia udało się zapobiec tragedii.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.