Minister odsłonił Nowodworski Mural

W niedzielę (18.09) w Modlinie Twierdzy, Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej, odsłonił Nowodworski Mural usytuowany na szczycie trzech wojskowych budynków przy ulicy Ledóchowskiego. W uroczystości udział wzięli licznie przybyli mieszkańcy i zaproszeni goście. Zabrakło jednak zaproszonych na uroczystość władz miasta i powiatu.

O godzinie 11 na miejsce uroczystości przybył Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Po odczytaniu krótkiego rysu historycznego, dokonał symbolicznego odsłonięcia muralu, który od kilku dni zdobi wjazd do osiedla.

Po uroczystym odsłonięciu, zebrani przeszli pod pomnik Obrońców Modlina gdzie delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Następnie w Parku Trzech Kultur odbył się piknik podczas którego swoje stoiska wystawiły różne jednostki wojskowe oraz stowarzyszenia militarne. Sprzęt na swoich stoiskach zaprezentowała również Straż Graniczna i OSP Ratownictwo Wodne wraz z JRG Nowy Dwór Mazowieckim. Wszystkim zebranym czas umilał koncert zespołu Chorea Antiqua. Do tańca porwał ludowy Polonez. Koło Gospodyń Wiejskich z Kazunia Polskiego przygotowało swojskie wyroby, które były chętnie próbowane przez odwiedzających stoisko. Pomysłodawcą utworzenia muralu na wojskowych budynkach w Twierdzy Modlin byli radni zrzeszeni w klubie Zjednoczeni na czele z liderem Marcinem Ozdarskim.

Dyrektor Generalny Lasów Państwowych doceniając zaangażowanie druhów z OSP Ratownictwo Wodne, przekazał im torbę medyczną PSP-R1. Mając nadzieję, że nie będzie potrzeby jej używać.

Podczas uroczystości przy muralu oraz w Parku Trzech Kultur, mieszkańcy licznie komentowali wielką nieobecność włodarzy miasta i powiatu. Jak zapewnia organizator Marcin Ozdarski, zaproszenia zostały wysłane już na początku sierpnia. Mimo to przedstawiciele lokalnej władzy nie znaleźli czasu na udział w uroczystości. Zapytaliśmy Urząd Miejski z jakiego powodu nie było obecności żadnego przedstawiciela władz miasta. Jak tylko dostaniemy odpowiedz, to poinformujemy Państwa o tym.