Modlin Stary: Zadymienie na dworcu z winy ochroniarza?

Jak dowiedziała się nasza redakcja, sprawcą zadymienia w budynku dworca jest ochroniarz. Mężczyzna sam zgłosił zadymienie gdy załączyły się czujniki przeciwpożarowe.

O wieczornym zadymieniu dworca piszemy tutaj

Jak dowiedzieliśmy się w Wojewódzkim Stanowisku Koordynacji Ratowniczej, ochroniarz miał przygotować sobie posiłek, który przypalił. Dym załączył czujniki przeciwpożarowe w budynku. Pracownik firmy ochroniarskiej wykonał telefon na numer 112. Operator przyjął zgłoszenie i wysłał na miejsce zastępy straży pożarnej. Jego niepokój budziło jednak zachowanie zgłaszającego. Po odsłuchaniu nagrania postanowił poprosić o sprawdzenie również policję.

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce i przebadali ochroniarza alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik okazał się pozytywny.

Mężczyzna będzie odpowiadać za wykonywanie obowiązków służbowych pod wpływem alkoholu. Do czasu przybycia zastępstwa, teren zabezpieczali policjanci.

Operator 112 wykazał się dużym zaangażowaniem i doświadczeniem. Dzięki jego spostrzegawczości wyeliminowano pracownika, który pod wpływem alkoholu pilnował publicznego mienia.


Więcej informacji wkrótce

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.