Modlin Twierdza: Kierował pod wpływem narkotyków

W weekend policjanci nowodworskiej prewencji zatrzymali 23-latka, który wsiadł za kierownicę toyoty będąc pod wpływem narkotyków, ujawnili też przy nim marihuanę. Grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątkowy wieczór policjanci zespołu do spraw nieletnich i patologii z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim pełnili służbę na terenie Modlina Twierdzy. Przed godz. 21-szą, na ul. Bema podjęli kontrolę toyoty. Za kierownicą pojazdu siedział 23-latek z Zakroczymia. Dziwne zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy.

Podczas interwencji mundurowi ujawnili, że kierujący pojazdem posiada przy sobie susz roślinny koloru zielonego. Badanie narkotesterem wskazało na marihuanę. Niespokojne zachowanie kierującego skłoniło policjantów do wykonania testu na obecność narkotyków. Wynik badania potwierdził przypuszczenia mundurowych, bowiem 23-latek prowadził pojazd znajdując się pod wpływem środków odurzających.

Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do nowodworskiej komendy policji, gdzie spędził noc. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha