Modlin Twierdza: Ogłosili światu Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa

W niedzielę 27 marca Roku Pańskiego 2016 po raz dziewiąty w historii Modlina Twierdzy o świcie w Niedziele Zmartwychwstania Pańskiego, zabiły dzwony głoszące dobrą nowinę. Wokół kościoła pw. św. Barbary, udała się procesja z figurą Jezusa Zmartwychwstałego oraz Najświętszym Sakramentem obwieszczając światu Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. 

Wierni w Modlinie Twierdzy po wielu latach szykan i prześladowań za wiarę, mogą publicznie wyznawać swoją wiarę uczestnicząc w nabożeństwach sprawowanych w drewnianej kaplicy, a od 9 lat dzięki przychylności i decyzji J.E. księdza biskupa Piotra Libery, nabożeństwa sprawowane są w samodzielnej parafii.

Święta te są szczególne. Obchodzimy bowiem 1050 -rocznicę Chrztu Polski. Przypomniał o tym w homilii ks. Janusz Nawrocki proboszcz parafii. Duchowny wspomniał jak za dawnych minionych czasów mieszkańcy Modlina Twierdzy pod osłoną nocy wyjeżdżali do Zakroczymia czy Nowego Dworu Mazowieckiego a nawet Pomiechowa, aby móc pójść w porannej procesji rezurekcyjnej. Dobrze, że czasy te minęły i wszyscy chętni mogą publicznie bez żadnych obaw iść w procesji i radośnie śpiewać Alleluja.

Patrząc na zaangażowanie duszpasterzy ks. proboszcza Janusza Nawrockiego i ks. prefekta Marcina Zębali oraz licznych wiernych, którzy wypełniają drewnianą świątynię po brzegi, można śmiało rozpocząć budowę nowego kościoła. Wierni pomogą modlitwą, pracą i ofiarą aby wznieść kościół na Chwałę Bożą.

Procesję poprowadzili straży z OSP Ratownictwo Wodne oraz harcerze, koła różańcowe oraz dzieci sypiące kwiatkami. Kapłanowi asystowali żołnierze.

Dodaj komentarz