Modlin Twierdza: Psy ratownicze podsumowują 2018 rok

Rok 2018 powoli dobiega końca. Co za tym idzie rozpoczyna się podsumowywanie mijającego roku. Pierwsi zaczęli przewodnicy psów z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne z Modlina Twierdzy.

W dniu 15 grudnia 2018 r odbył się ostatni w tym roku trening ratowniczy naszych psów – piszą strażacy na swojej stronie internetowej.

Analizując swoje książki treningowe strażaccy przewodnicy policzyli, iż wraz ze swoimi psami w okresie od 1 stycznia 2018 r do 15 grudnia 2018 r wzięli udział w:
1) 81 – treningach ratowniczych obejmujących poszukiwanie osób zaginionych w terenie otwartym i na gruzowiskach
2) 28 – treningów odbyło się poza województwem mazowieckim

Przeliczając treningi w czasie, to nie wliczając dojazdów zajęły one 366 godzin!!!

W 2018 roku trzy nasze psy uzyskały certyfikat terenowej specjalności ratowniczej klasy „0” i jeden dodatkowo gruzowiskowej specjalności ratowniczej klasy „0”.

Jednostka w ciągu roku była 10 razy dysponowana w związku z poszukiwaniami osoby zaginionej na terenie powiatu nowodworskiego. Patrząc na te liczby można stwierdzić z pełnym przekonaniem, iż służba ochotnika to pełen etat, a wszytko po to „aby inni mogli żyć”

Korzystając z okazji strażacy chcieliby podziękować sponsorom firmie BRIT i GAMEDOG za nieocenione wsparcie. Głównemu szkoleniowcowi Edwardowi Rosiakowi, oraz instruktorom: Katarzynie Wodniak, Michałowi Szalcowi, Joannie Szumer, Barbarze Grel i Jerzemu Hermie za pomoc i możliwości nauki od najlepszych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.