Modlin Twierdza: Strażacy chcą kupić tor przeszkód

Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne nie stoi w miejscu. Po zakupie nowego samochodu gaśniczego na przełomie 2017 i 18 roku, niedawno zakupili psa do ratownictwa wodnego. Obecnie myślą o zakupie trenażera.

W jednostce poza główną sekcją ratownictwa wodnego, działają jeszcze sekcja pożarnicza i poszukiwawczo – ratownicza. Ta ostatnia posiada psy, które są ciągle szkolone. Pomocą w tym procesie byłby trenażer. Koszt zakupu wynosi około 5 tysięcy złotych.

Trenażer Search and Rescue Dog Training psieEgo stworzony został z myślą o szkoleniu i weryfikacji umiejętności zespołów ratowniczych [przewodnika i psa ratowniczego]. Stanowi skompleksowane źródło bodźców, które w zależności od poziomu zaawansowania psa można dostosowywać.

Wielozadaniowość i nieograniczone możliwości trenażera sprawiają, że można zaplanować Indywidualny Plan Treningów dla kandydata na zespół ratowniczy już od szczeniaka, jak również dla zespołu ratowniczego posiadającego już certyfikację. Każdy trening wcześniej jest zaplanowany i omówiony oraz w trakcie nagrywany [kamera GoPro] celem późniejszej analizy. Trening może być podzielony na habituację, przeciw warunkowanie, oswajanie z bodźcami tunelu sensorycznego oraz na różne formy lokalizacji czy oznaczania pozoranta w skrzyni bez bodźców i z bodźcami. Dobry trening to 3/4 planowania a 1/4 wykonania.

Obecnie w Europie jest tylko jeden taki model. Druhowie z Modlina Twierdzy chcieliby posiadać również taki dla siebie. W tym celu zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców i czytelników o pomoc w zebraniu odpowiedniej kwoty.

Dobrowolne wpłaty można dokonywać na konto OSP Ratownictwo Wodne
Bank PeKaO S.A. w Nowy Dworze Mazowieckim
80 1240 3480 1111 0010 6329 8838

z dopiskiem „Trenażer”

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.