Modlin Twierdza: Zajęcia Sport Plus w OSP Ratownictwo Wodne

Przez ostatnie trzy niedziele sekcja pływacko- ratownicza Stowarzyszenia Sport- Plus, gościła w bazie OSP RW. Dzieci należące do sekcji miały możliwość zapoznania się z pracą ratowników wodnych, zapoznania ze sprzętem, oraz dokładnemu przyjrzeniu się jak funkcjonują ratownicy wodni.

Podczas minionych niedziel podopieczni Pana Tomasza Wichowskiego- założyciela sekcji pływacko- ratowniczej Sport-Plus, miały możliwość doskonalenia swoich umiejętności ratowniczo- pływackich po otwartych wodach Narwi, gdzie nad ich bezpieczeństwem czuwali ratownicy wodni. Dodatkowo podczas wizyt w OSP RW dzieci odbyły jedno z wielu szkoleń związanych z ratownictwem, mianowicie były szkolone przez Panią Agnieszkę Ostrowską z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Sekcja Sport Plus, której współorganizatorem jest Miasto Nowy Dwór Mazowiecki została stworzona z myślą o rozwoju młodych ratowników, podczas odbytych szkoleń podopieczni Sport Plus uczyli się jak holować tonącego, ćwiczyli skoki ratownicze, doskonalili pływanie z nurtem rzecznym i bojkami SP oraz węgorzami ratowniczymi.

Wychowankowie sekcji Sport Plus to dzieci charakteryzujące się dużymi zdolnościami pływackimi, chcące się rozwijać i współpracować w zakresie ratownictwa. Sekcja Sport Plus cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony starszych jak i młodszych dzieci, dlatego też jej założyciele rozważają możliwość stworzenia dodatkowej sekcji dla najmłodszych, tak aby już u młodszych dzieci zaszczepić ratowniczego bakcyla. Wizyta w OSP RW służyła zaznajomieniu się z pracą ratownika i uświadomieniu dzieciom jak ważną sprawą jest ratowanie ludzkiego życia.

Nowy Dwór Mazowiecki jako miasto trzech rzek potrzebuje ludzi z umiejętnościami pływackimi pełnych zapału i pasji, którzy będą dbać o nasze bezpieczeństwo na wodzie. Taką możliwość daje uczestnictwo dzieci w Sekcji Sport Plus, dzięki której w przyszłości będziemy mieć wspaniałych i doświadczonych ratowników wodnych.

Cały zespół Sekcji Sport Plus, chciałby podziękować OSP RW za możliwość zapoznania się z ich pracą, asekurację i zapewnienie bezpieczeństwa podczas wszystkich szkoleń.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.