Nowy Dwór Maz: Piknik charytatywny dla Alicji

W piątek (23.09) w parku im. Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim zorganizowano Piknik Charytatywny dla Alicji Modzelewskiej. W imprezę włączyli się również EkoStrażnicy. Powodem do świętowania była również 25-rocznica istnienia Straży Miejskiej w Nowym Dworze.

Podczas całodziennego pikniku zbierano datki do puszek na rzecz leczenia nieuleczalnie chorej Alicji Modzelewskiej, która znajduje się pod opieką Społecznego Komitetu z Nowego Dworu Mazowieckiego. Komitet w swojej historii pomagał również Kubusiowi Kobuszewskiemu oraz Filipkowi Ulańskiemu.

Podczas pikniku EkoStrażnicy zaprezentowali pokaz mody ekologicznej oraz nawoływali do przestrzegania porządku i niezanieczyszczania miasta. Zespół Szkół w Modlinie wygrał konkurs na najpiękniejszy ubiór ekologiczny.

Swoje stoiska wystawili myśliwi z Wojskowego Koła Łowieckiego, którzy serwowali pyszną dziczyznę. Zabytkową broń prezentowali członkowie Stowarzyszenia Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin.

Wojsko Polskie reprezentowali saperzy z 2 Mazowieckiego Pułku Saperów oraz Batalion Wsparcia Inżynieryjnego, prezentując sprzęt wojskowy oraz specjalistycznego robota. Policjanci prezentowali swoje motory, które wykorzystuje Wydział Ruchu Drogowego.  Straż Graniczna z modlińskiej placówki zaprezentowała wykorzystywaną obecnie broń palną oraz inne środki ochrony. Państwowa Straż Pożarna zaprezentowała działanie kamery termowizyjnej w zadymionym pomieszczeniu. Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne przygotowała dla dzieci i młodzieży, płonącą wioskę smerfów oraz bieg w płetwach. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zaprezentowało posiadany sprzęt.

Na scenie wystąpili lokalni artyści oraz gwiazdy muzyki Disco Polo a gwiazdą wieczoru był Roberto Zucaro.

Nad bezpieczeństwem czuwała Straż Miejska i Pożarna oraz harcerze.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.