Modlin Twierdza: Zderzenie Dacii z Fordem

W piątek (28.10) o godzinie 19:30 na skrzyżowaniu ulicy Bema z ulicą gen. Thommee (DK62) w Nowym Dworze Mazowieckim (Modlin Twierdza), doszło do zderzenia samochodów marki Dacia Duster i Ford Focus. W wyniku zdarzenia, dwie osoby zostały odwiezione do szpitala.

Na miejsce przybyły służby ratunkowe. Strażacy zabezpieczyli teren zdarzenia oraz odłączyli akumulatory w pojazdach. Ponieważ w zdarzeniu udział brał radiowóz straży miejskiej, na miejscu obecny był również komendant nowodworskich strażników.

W rozmowie z naszą redakcją Piotr Rogiński powiedział, że w miejscu w którym doszło do zderzenia był łuk i nie ma tam żadnych latarni, co pogarsza również widoczność i bezpieczeństwo. Zawnioskuję o oświetlenie tego odcinka drogi – mówi komendant Straży Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim, dodając, że cieszy się iż jego funkcjonariuszom nic się nie stało. Samochód posiada wszystkie ważne ubezpieczenia, więc budżet miasta nie ucierpi na tym zdarzeniu – poinformował komendant Rogiński.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji:
46-letni kierujący pojazdem marki Dacia Duster wyjeżdżając z ul. Bema, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Ford Focus kierowanym przez 23-letniego mieszkańca gm. Nasielsk, jadącemu od miejscowości Zakroczym w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego, doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Do szpitala przetransportowano kierującego pojazdem Dacia Duster – po udzieleniu pomocy lekarskiej został zwolniony oraz 24-letniego pasażera Forda Focusam który pozostał w szpitalu na badania. Kierujący byli trzeźwi. Sporządzono dokumentację procesową.

/MK/

Dodaj komentarz